workplace we are

Nordea Scandinavia Office to Najlepsze Biuro w Polsce!

Nordea Scandinavia Office to Najlepsze Biuro w Polsce!

#awards

28.01.2019 / Nasza gdyńska realizacja – Nordea Scandinavia Office w Łużycka Office Park została nagrodzona w konkursie Property Design Awards 2019 otrzymując tytuł Najlepszej Realizacji Biurowej roku 2018 w Polsce! To kolejna nasza wygrana w tym konkursie!

 

Statuetkę, zaprojektowaną przez Oskara Ziętę, za najlepszą realizację komercyjnej przestrzeni pracy otrzymała projektowana przez nas finalna część siedziby Nordea znajdująca się w gdyńskim kompleksie Łużycka Office Park! To druga nagroda dla naszego projektu w tym prestiżowym konkursie po nagrodzonym w 2016 roku projekcie biura MediaCom.

 

Property Design Awards 2019 to 4. edycja konkursu, w którym nagrodzone zostały najlepsze, ukończone w 2018 roku komercyjne i publiczne projekty w Polsce. Wśród nagrodzonych są projekty renomowanych polskich pracowni takich jak Grupa5, Medusa Group czy APA Wojciechowski. Tutaj możecie zobaczyć wszystkich zwycięzców: Laureaci Property Design Awards.

 

Jesteśmy dumni z otrzymanej nagrody, ale przede wszystkim z doskonałych rozwiązań, które służą naszym pracownikom. Uważam, że dobry design biura to przede wszystkim funkcjonalność, która dobrze sprawdza się w codziennej pracy, ale również cieszy oko estetyką. Nagrodzone przestrzenie biurowe są bezpośrednim nawiązaniem do skandynawskich korzeni Nordea. Udało się stworzyć biuro zgodne z oczekiwaniami pracowników IT – wspierające charakter ich pracy oraz dzięki swojej atrakcyjności – przyciągające nowych kandydatów – mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank Abp Oddziału w Polsce.

 

Miniatura skandynawskich miast

Na 5,5 tys. m2 powierzchni Scandinavia Office pracuje prawie 500 osób. Zaprojektowaliśmy przestrzeń, która łączy nieszablonowy design z funkcjonalnością, wpisującą się w nowoczesną koncepcję Agile Workplace. Aż 40% powierzchni w biurze stanowią nieformalne przestrzenie wspierające spontaniczne spotkania i wymianę wiedzy. Powierzchnia została podzielona na strefy odpowiadające różnym rodzajom aktywności – od pracy w skupieniu, przez wideokonferencje, po burze mózgów. Na wczesnym etapie projektu przeprowadziliśmy warsztaty z pracownikami IT, którzy określili swoje oczekiwania wobec planowanej przestrzeni.

Dzięki temu, że Nordea była otwarta na wiele pomysłów, przetestowaliśmy nowe, bardziej wydajne modele przestrzeni dedykowanej zespołom. Powstałe strefy pracy indywidualnej, tak zwane „home zones”, są stonowane i funkcjonalne. Pozwalają się skupić i daleko im do typowych otwartych open space’ów. Za to w strefach wspólnych uwagę zwracają design i narracyjne akcenty – mówi Bogusz Parzyszek, założyciel i CEO naszej firmy.

 

 

Motywem przewodnim łącznie pięciu pięter biura jest architektura czterech skandynawskich stolic. Część powierzchni poświęcona Kopenhadze jest inspirowana m.in. placem Superkilen oraz siecią dróg rowerowych, z których słynie duńskie miasto. W „Sztokholmie” umieszczone zostały klasyczne drewniane, szwedzkie domki w tradycyjnym kolorze Falun Red. Piętro „Helsinki” to z kolei inspiracja nowoczesnym kościołem Temppeliaukio. W przestrzeni „Oslo” widać natomiast nawiązanie do wielokrotnie nagradzanego budynku tamtejszej Opery.

Nagrodzony projekt to bez wątpienia najbardziej zaawansowana realizacja, jaką mieliśmy okazję do tej pory przeprowadzać. Cieszymy się, że przy naszym udziale powstała przestrzeń, która wyznacza biurowe trendy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Tego rodzaju projekty będą z pewnością nabierały znaczenia, bo na coraz trudniejszym, z punktu widzenia rekrutacji, rynku pracy kreatywnie zaaranżowane, niestandardowe i wspierające efektywną pracę biuro staje się jedną z głównych przewag w procesie pozyskania i utrzymania pracowników. To szczególnie istotne w branży IT  – dodaje Halina Gniadecka z Allcon Investment, będącego właścicielem kompleksu Łużycka Office Park.

Więcej zdjęć i całą historię projektu możecie zobaczyć w pełnym case study na naszej stronie: https://workplace.pl/story/scandinavia-office-nordea-pl/

v