workplace we are

Biosfera w biurze | Skanska

Biosfera w biurze | Skanska

#design

Workplace i Florabo po raz kolejny stworzyły niezwykle zieloną strefę, tym razem w biurze Skanska w Warszawie. Na 100 metrach kwadratowych znalazło się aż 536 roślin!

 

Skanska stworzyła w swojej nowej centrali w Polsce w biurowcu Spark przestrzeń wspólną dla pracowników. Firmie zależało, aby w tej przestrzeni można było zorganizować spotkanie dla dużej grupy typu town hall, lub indywidualnie popracować w ciszy. Skanska stawia na budowanie zrównoważonego środowiska pracy i takie też zadanie, otrzymaliśmy. Przestrzeń miała emanować charakterem Skanska, skandynawską otwartością i nastawieniem na człowieka. 

 

 

“Naszym pomysłem było stworzenie, po raz kolejny, biosfery która pozwala poczuć się jak w naturze. Każdy z nas lubi czasem usiąść w parku. Taki efekt i uczucia w przestrzeni chcieliśmy uzyskać. Przy tym zadaniu współautorem został nasz stały, sprawdzony partner firma Florabo, która w żyłach ma bardziej “zieloną krew” niż ktokolwiek inny. Razem z Haliną Kamińską z Florabo podczas burzy mózgów na miejscu uznaliśmy, że zieleń powinna „wylewać się” z przestrzeni na korytarz poprzez podwieszenia na suficie. W naturze zieleń przebija się w poszukiwaniu wody i światła. W Skanska zieleń wkracza w przestrzeń komunikacji, aby połączyć i zrelaksować ludzi. Taki efekt chcieliśmy uzyskać i udało się! 

 

 

Ile roślin można znaleźć w przestrzeni?

  • Na suficie znalazło się 120 roślin w podwieszanych pod sufitem kuwetach
  • Na zielonej ścianie jest 396 roślin
  • W mobilnych donicach znajduje się 20 roślin (10 dużych i 10 średnich)

Całość klimatu została dopełniona przez neon Skanska, który wyłania się z zielonej ściany. Podbija on energetycznie charakter przestrzeni i samej firmy. Workplace zadbało również o to, aby w pomieszczeniu była lepsza akustyka poprzez naciągnięcie na jedną ze ścian materiału dźwiękochłonnego, o który również można się oprzeć. Przestrzeń wyposażono także w wygodne mobilne meble i poduszki. W projekcie bardzo duży wkład mają również Magdalena Mirosz i Magdalena Gumieniak ze Skanska.

 

v