workplace we are

Biuro Lokalne | OLX w Warszawie

Biuro Lokalne | OLX w Warszawie

#design #strategy #work environment

Barwne, pełne zieleni, różnorodne i ciepłe. Miejsce, które od razu polubisz. Tak wygląda zaprojektowane przez Workplace nowe środowisko pracy dla obecne największej tablicy internetowych ogłoszeń lokalnych w Polsce. Projekt powstał na 11 piętrze w budynku Q22 w Warszawie.

Był początek 2016 roku. Projektowaliśmy już wtedy nowe biuro dla Grupy Allegro w stolicy. Dowiedzieliśmy się, że strategiczny inwestor firmy sprzedaje część spółek w tym wspomniane Allegro i Ceneo. W związku ze zmianą biznesową zaczęliśmy opracowywać niezależną koncepcję designu biur właśnie dla tego podmiotu, w który fundusz dalej inwestuje tj. OLX. Przy okazji zaprojektowaliśmy również małe biuro dla samego Naspers Classfieds. Obie firmy sąsiadują ze sobą na piętrze. Łączy je nie tylko zależność finansowa, ale również strefa wejściowa z dodatkowymi funkcjami socjalnymi i networkingowymi.

 

 

Bardzo podobał nam się branding firmy. Żywe i radosne kolory. Ciekawa i różnorodna ikonografia. Uznaliśmy, że wykorzystamy te motywy i wpleciemy w materiały wykończeniowe na przestrzeni. Działalność i kultura firmy opiera się na relacjach budowanych lokalnie, dlatego otworzyliśmy recepcję na strefę networku przywołującą na myśl przydomowy ogród. Wygodne kanapy, wysoki stół do pracy, biblioteka oraz spokojny kąt z bujanym fotelem i wykładziną w kolorze trawy. Całość dopełnia napis „Hello” na białej ceglanej ścianie, ułożony z węża ogrodowego.

 

 

Po prawej stronie od recepcji znajduje się biuro Naspers. Szukając pomysłu na projekt przestrzeni chcieliśmy podkreślić jego międzynarodowy biznesowy charakter. Zarazem zależało nam na tym, aby biuro było nadal ciepłe. W ten sposób powstało środowisko nawiązujące do klasycznego nowojorskiego stylu.

 

 

Po lewej stronie znajduje się natomiast kojące środowisko pracy uzupełnione tematycznymi strefami i salami do spotkań nawiązującymi do wiodących portali należących do OLX. W biurze zaprojektowano różnorodne salki i budki telefoniczne, aby pracownicy wykonujący różnego typu zadania nie przeszkadzali sobie nawzajem. Dzięki temu, że sąsiadują one z open space’m są stale wykorzystywane i spełniają swoją funkcję. Lockery z zielenią oddzielają strefy pracy indywidualnej od komunikacji, a z pomiędzy białych paneli akustycznych prześwituje gdzieniegdzie błękitny jak niebo sufit. Projekt dopełniają elementy scenograficzne (książki, rośliny, skrzynki, neony itp.) nawiązujące do portali tematycznych należących do grupy OLX.

 

 

Biuro OLX w liczbach:

  • Metraż: 500 mkw
  • Lokalizacja: Q22, Warszawa
  • Czas projektu: 9 miesięcy

Zespół projektowy:

Bogusz Parzyszek, CEO | Founder

Dominika Zielińska, Head of Architecture | Managing Partner

Marzena Bednarczyk, Senior Architect

Natalia Leszczyńska, Architect

Daniel Dziczek, Architect

Damian Bieniek, Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajło-Krajewski, space branding & wayfinding

Adam Grzesik – photo

v