workplace we are

Firma z branży energetycznej – w harmonii z naturą

Firma z branży energetycznej – w harmonii z naturą

05.09.2023 / Klient: Firma z branży energetycznej / biuro dla sekcji IT

  • Angażuje się w liczne innowacyjne projekty ekologiczne
  • Produkuje 97% energii elektrycznej wolnej od CO2

Wyzwanie

Workplace projektowało już biuro dla ej firmy w 2016 we Wrocławiu. Tym razem dostaliśmy zadanie zaprojektowania dużego działu IT w tym samym mieście. Biuro miało być w innym budynku niż centrala. Projekt miał być szybki. Klient miał wizję kolorystyki ziemi, mocnego uroślinnienia i preferował klimat skandynawski.

Rozwiązanie

Projektantki (Olga Szadkowska, Małgorzata Romanowicz i Daria Żarnoch) zdecydowały się na stworzenie przestrzeni, która zapewniałaby pracownikom najwygodniejsze i najbardziej ergonomiczne warunki pracy. Skupiły się na jakości pracy. Wykorzystały wiedzę z najnowszych badan Workplace na temat projektowania neuroinkluzywnych przestrzeni pracy https://neuroinclusive.design/.

Zadbały o bardzo dobre paramenty akustyczne. Mocny nacisk położyły na sposób kształtowania oświetlenia naturalnego w przestrzeni. Przeszklenia w odpowiednich miejscach zapewniły, że światło naturalne dociera bardzo głęboko. W projekcie wykorzystały odpowiednio dobrane materiały o zróżnicowanych fakturach, tak aby wpływały pozytywnie na zmysły pracowników. Celem takich rozwiązań w designie było wparcie regeneracji mózgu, a zatem większa produktywność i poczucie komfortu użytkowników.

Realizacja

Przy realizacji projektu udziały brały takie firmy jak: Projekt Rośliny, Trilux, Creo Concept, Zero Waste Design, Wandtke Meble, Ultranet, Bakata, Kinnarps, Ecophon i Hunter Douglas. Korzystana została również nasza wiedza i doświadczenie z zakresu neuronauk.

Efekt

Wspólnie z klientem stworzyliśmy biuro, które odpowiedziało na potrzeby pracowników, planety i biznesu. Wykorzystane zostały ekologiczne materiały np. wykładziny z recyklingu bez podkładu bitumicznego czy filc PET na ścianach i sufitach. Udało nam się wykreować przestrzeń, która jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetycznie atrakcyjna. Biuro to „dżungla”, gdzie zieleń z zewnątrz miesza się z zielenią w biurze. Pracownicy zyskali przemyślane i harmonijne środowisko pracy.

Korzyści

Pracownicy firmy docenili efekty naszej pracy, twierdząc, że jest to „najładniejsze biuro, jakie widzieli”. Dzięki temu, że nowa siedziba znajduje się blisko starej, nie było szoku związanego ze zmianą lokalizacji. Stworzyliśmy przestrzeń, która jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także dostosowana do potrzeb pracowników, zapewniając im komfort i satysfakcję z pracy.

 

Autorzy i autorki

Zarząd: Dominika Zielińska, Bogusz Parzyszek, Paweł Kołodziej

Zespół projektowy: Daria Żarnoch, Olga Szadkowska, Małgorzata Romanowicz

Prowadzenie projektu po stronie Workplace: Daria Żarnoch, Olga Szadkowska

Prowadzenie po stronie klienta: Managerka ds. Nieruchomości

Wizualizacje: Paweł Deroń

Zdjęcia: Adam Grzesik

 

 

Projekt

Wielkość: 900 mkw

Czas trwania procesu: 10 miesięcy, zaczęło się w sierpniu 2022 skończyło w czerwcu 2023

Lokalizacja: Wrocławskie Parki Biznesu, Strzegomska Park

 

v