workplace we are

Koncepcja Agile Workplace 2.0 | FRAME x Orgatec Design Challenge

Koncepcja Agile Workplace 2.0 | FRAME x Orgatec Design Challenge

#awards #concepts #media

Jesteśmy finalistą konkursu Agile Workplace 2.0 organizowanego w ramach FRAME x ORGATEC Design Challenge 2020! Wyzwaniem było przedstawienie wizji miejsca pracy, które byłoby naprawdę zwinne – gdzie pracownicy mieliby bezprecedensową kontrolę nad tym, jak wygląda, czuje i funkcjonuje ich otoczenie. Nasza koncepcja zwinnej przestrzeni pracy przyszłości została wybrana przez grono ekspertów do finałowej trójki. 

Wyzwanie projektowe Agile Workplace 2.0 organizowane przez magazyn FRAME oraz targi Orgatec Cologne kierowane było do czołowych projektantów, którzy chcą przedstawić wizję zwinnego miejsca pracy przyszłości. Podczas FRAME Awards 2020 odbywającego się w Amsterdamie nasz zespół projektantek: Ula Kuc, Monika Pietrosian, Aleksandra Piotrkowicz, Dominika Zielińska zaprezentował naszą propozycję. Pomysł polegał na stworzeniu inteligentnego systemu, który z biegiem czasu poznawałby nawyki pracowników i intuicyjnie dostosowywał środowisko pracy do ich potrzeb, a projektantom takich przestrzeni dawał obraz danych o użytkownikach.

Podczas gali finałowej usłyszeliśmy świetne wieści. Nasza koncepcja została wybrana do finałowego grona! Pozostałe pomysły, które zyskały uznanie jury były autorstwa HOK oraz Soft Bodies. Gratulujemy!

 

 

Tutaj parę słów od naszego zwycięskiego zespołu projektantek:

„Emocje ustąpiły i czas na refleksję. Konkurs był niesamowicie interesującym zderzeniem renomowanych firm i młodych freelancerów, którzy spotkali się, aby podzielić się przemyśleniami i pomysłami na miejsce pracy przyszłości. Dzięki temu panel i warsztaty stały się okazją do spojrzenia na wyzwanie z kilku nowych punktów widzenia. Bardzo podobała nam się formuła konkursu – ocena na żywo była bardzo przejrzystą metodą wyłaniania zwycięzców, mimo że samo przygotowanie się do 4-minutowego pitchingu było wyzwaniem. Imponujące jest to, że 3 wybrane firmy uzupełniają się w swoich kreatywnych metodach i przemyśleniach. Wszyscy skupiamy się na człowieczeństwie i podważamy status quo – redefiniując priorytety w przestrzeniach pracy. Wspaniale jest być częścią tej przemiany.”

 

Kolejnym etapem wyzwania był wirtualny warsztat prowadzony przez Roberta Thiemanna, redaktora naczelnego FRAME, podczas którego skonsultowaliśmy nasz pomysł z ekspertami branżowymi – Beatriz Arantes i dr Ninelą Ivanovą. Punktem wyjściowym rozmowy było założenie, że to samoświadomość użytkowników, jako ludzi, a nie tylko jako pracowników jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na kształt środowiska pracy agile.

Zarys naszej koncepcji i wnioski z tej intensywnej wymiany myśli możecie zgłębić w artykule: https://www.frameweb.com/article/the-success-of-the-agile-workspace-lies-in-securing-self-awareness-say-experts/

Tutaj znajdziecie nagranie wideo całego warsztatu: 

 

Tegoroczne targi Orgatec 2020 w Kolonii zostały odwołane, jednak liczymy, że efekty naszej pracy będą dalej rozwijane. Na ten moment dziękujemy ekspertom za niezwykle cenną wiedzę!

v