workplace we are

Oceanic | Warszawa

Oceanic | Warszawa

Czystość bieli akcentująca eleganckie oblicze wnętrza. Przestrzeń ekspozycyjna dla nagradzanych polskich produktów kosmetycznych. Dekoracyjny sznyt zaaranżowany właścicieli rodzinnej firmy z tradycjami. Zaprojektowaliśmy nową przestrzeń pracy Oceanic! 

 


 

Biurowa rzeczywistość kojarzy się z bezosobowymi pomieszczeniami, sztucznym i nieprzyjemnym światłem, nieporządkiem. Warszawskie biuro Oceanic odrzuca te stereotypy. Nowa przestrzeń pracy polskiej firmy kosmetycznej ma podkreślać globalne aspiracje Oceanic, etykę pracy, dążenie do perfekcji i piękna. 

 

 

Światowa tożsamość marki 

Od 39 lat Oceanic jest pionierem w branży produktów kosmetycznych i dermatologicznych, nie tylko w Polsce. Firma prowadzona przez Wojciecha i Dorotę Soszyńskich kontynuuje tradycję kosmetycznego imperium Ignacego Zenona Soszyńskiego i ma globalne aspiracje. Ich nowe środowisko pracy w Warszawie jest wyrazem tych ambicji.

 

 

“Każdy nasz projekt traktujemy szczególnie. Nie inaczej było w przypadku naszego nowego firmowego “domu”. Zależało nam nie tylko na odświeżeniu wnętrza. Chcieliśmy przystosować przestrzeń biura do długoterminowego planu rozwoju firmy i przede wszystkim wytworzyć wyjątkową atmosferę. Wartości Oceanic koncentrują się wokół skrupulatności i dążeniu do doskonałości. Tego samego oczekiwaliśmy od wnętrza.”

Dorota Soszyńska, współwłaścicielka Oceanic SA. 

 

 

Idea koncepcyjna

Piękno, harmonia, estetyka to domena branży kosmetycznej. Wnętrze biura dla jednego z jej liderów także musiało być bliskie tym wartościom. Wspólnie z właścicielami firmy opracowaliśmy ideę koncepcyjną. Nowe środowisko pracy miało być wizytówką firmy, reprezentacyjną przestrzenią gdzie goście czują ducha firmy. Jednocześnie miało zapewniać wysoki komfort pracy i łatwość w komunikacji. Kluczowa była też ekspozycja produktów, a design miał być tłem dla eksponowania wartości organizacji – międzynarodowego charakteru, innowacyjności, etyki pracy, dążenia do perfekcji.

 

 

“Współczesna przestrzeń biurowa jest czymś więcej niż ładną laurką. To klucz do odpowiedniej kultury organizacji, budowania relacji z pracownikami i ich zaangażowania w życie firmy. Wnętrze biura musi być spójne z filozofią danej marki, a przestrzenne wyrażanie tych wartości powinno być czymś więcej niż okleiną ścienną. Podczas projektowania przestrzeni dla Oceanic “duszę” wnętrzu nadaliśmy wspólnie z właścicielami, którzy do biura przynieśli wiele elementów dekoracyjnych z odbytych podróży.”

Bogusz Parzyszek, Co-CEO & Founder, Workplace

 

Design i funkcjonalność

Układ funkcjonalny zaprojektowaliśmy od podstaw bazując na rozpoznanych potrzebach pracowników. Duża ilość przeszkleń zapewnia wizualna otwartość pomieszczeń i dostęp do naturalnego światła, a odpowiednio dobrane wykładziny i sufity akustyczne zapewniają absorpcję hałasu.  

 

 

Wykorzystaliśmy nieskazitelną biel tła i wyraziste elementy dekoracyjne do ukazania estetyki marek kosmetycznych firmy. Ten zabieg oddaje tym samym osobowość właścicieli firmy, którzy czynnie uczestniczyli w ko-kreacyjnym procesie projektowym. Konsultowaliśmy z nimi nie tylko ogólną koncepcję – uczestniczyli oni także żywo w doborze materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych. 

 

 

Wchodząc do biura wita nas recepcja z otwartym miejscem dla gości. Tam, za ażurowym regałem, gdzie widoczne są nagrody i osiągnięcia firmy, znajduje się ukryty coffee point. Wykorzystanie przesuwnej ściany sprawia, że możemy ukryć nieużywane sprzęty kuchenne i zachować czystość aranżacji. Obok tej strefy wejściowej znajdziemy przeszkloną salę konferencyjną do spotkań z Klientami. Po jednej stronie biura znajdziemy gabinety zarządu, natomiast idąc w drugą stronę dotrzemy do stanowisk pracy i wspólnej kuchni. 

 

 

Zakres usług:

 • analiza potrzeb
 • space planning
 • koncepcja designu
 • projekt wykonawczy i budowlany

Metryka Oceanic:

 • Metraż: 470 mkw.
 • Lokalizacja: Marynarska Business Park budynek C, Warszawa
 • Czas projektu: 6 miesięcy 

Autorzy:

Zarząd Workplace

 • Bogusz Parzyszek, Co-CEO & Founder
 • Dominika Zielińska, Co-CEO & Head Architect

Zespół projektowy

 • Marzena Bednarczyk, Senior Architect & Project Lead
 • Rafał Mikulski, Senior Architect
 • Mariia Shapoval, Architect
 • Paweł Deroń, 3D Artist & Visualisation 

Zdjęcia: Adam Grzesik
Tekst: Mateusz Sikora

v