workplace we are

uPacjenta – gdzie precyzja tańczy z beztroską

uPacjenta – gdzie precyzja tańczy z beztroską

09.06.2023 / Słyszysz: „start-up”, myślisz: „niekonwencjonalne biuro”. A co, jeśli start-up jest z branży medycznej, musi wzbudzać zaufanie i przyjmować gości w stonowanej przestrzeni biurowej? Projektując przestrzeń dla zespołu uPacjenta, połączyliśmy start-uperski luz z profesjonalizmem godnym światowych standardów diagnostyki.  

Punkt wyjścia był jasny: adaptacja około 200 m2 powierzchni dla startupu uPacjenta w nowej siedzibie w Warszawie. Klient miał do dyspozycji przestrzeń wstępnie podzieloną na gabinety – a to nie miejsce na siedzibę start-upu! Nowe biuro musiało wspierać swoją aranżacją warsztatowy sposób pracy młodego, kilkunastoosobowego zespołu.  

Zmysłowe, precyzyjne i angażujące

Założyciele uPacjenta, Dominik Swadźba i Konrad Kargol, potrzebowali przestrzeni nowoczesnej i budzącej zaufanie partnerów biznesowych. Działając w branży medycznej, nie mogli sobie pozwolić na zaszufladkowanie jako nieprzewidywalny, garażowy start-up! Przestrzeń biurowa miała stawiać sprawę jasno: jesteśmy młodym graczem, ale podchodzimy do naszej pracy profesjonalnie. 

W strefie wejściowej zaprojektowaliśmy przestrzeń, która jasno komunikuje: oto solidna firma, ze sprecyzowanymi planami na przyszłość. Wizytówką biura stała się recepcja, obok której goście na wygodnych fotelach i siedziskach czekają na spotkanie z przedstawicielami firmy.  

Interaktywna improwizacja

Ponadto Dominik i Konrad chcieli zorganizować przestrzeń, która będzie wspierać ducha kreatywności i współpracy w zespole. Zależało im na miejscu, w którym każdy pracownik będzie się dobrze czuł i które będzie go wspierać w codziennej pracy. Zastane ściany gabinetów musiały zniknąć!  

Wizja lokalna przekonała nas, że to świetny pomysł: budynek jest położony z dala od wysokiej zabudowy, więc naturalne światło wpada do wnętrza szerokim strumieniem. W najatrakcyjniejszej części biura – przy narożnych oknach – powstała przestrzeń wspólna. Efektem jest jasne i ciepłe wnętrze, które wspiera pracę kreatywną i ducha pracy zespołowej. 

Tango z naturą 

Aby podkreślić naturalne walory przestrzeni i ilość światła w nowej siedzibie uPacjenta, we wnętrzu postawiliśmy na naturalne materiały. Meble i panele ścienne z jasnego drewna dodatkowo ocieplają przestrzeń. 

Jako Workplace tworzymy najbardziej zazielenione biura w Polsce. W ten sposób nowa siedziba nawiązuje do zdrowego i zrównoważonego stylu życia. 

Co o nas mówią founderzy? 

„Przestrzeń biurowa została zaprojektowana z dbałością o każdy detal, a także z myślą o funkcjonalności i komforcie naszych pracowników. Nasze biuro stało się miejscem inspirującym, przyjaznym dla pracowników i sprzyjającym ich kreatywności. Efekt końcowy przekroczył nasze oczekiwania! 

Od początku współpracy zespół Workplace.pl wykazał się profesjonalizmem, kreatywnością oraz świetnym zrozumieniem naszych potrzeb. Dzięki świetnej komunikacji cały proces przebiegał sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Z pełnym przekonaniem polecamy usługi biura architektonicznego Workplace.pl innym firmom szukającym profesjonalistów w dziedzinie projektowania przestrzeni biurowych”. 

Dominik Swadźba, Konrad Kargol, założyciele uPacjenta 

uPacjenta 

Krakowski start-up, który umożliwia zamówienie badań krwi z dojazdem do domu i biura. Oferuje ponad 700 rodzajów badań laboratoryjnych oraz testów, również tych na COVID-19, a także konsultacje wyników online.  

Serwis uPacjenta pozwala pacjentowi na wybranie interesujących go badań, ustalenie dokładnej daty i godziny oraz wskazanie adresu, a także określonego specjalisty, który przeprowadzi pobranie. System sam przypomina o terminie wizyty, a wyniki badań są dostępne online. 

 

Autorzy

Zarząd: Dominika Zielińska, Bogusz Parzyszek

Zespół projektowy: Małgorzata Romanowicz, Aleksandra Czarnecka

Zdjęcia: Adam Grzesik

Tekst: Marta Smyrska, Grażyna Zawada

 

Projekt

Wielkość: 220 mkw

Czas trwania procesu: 4 miesiące (2022)

Lokalizacja: Warszawa, ul. Jutrzenki 100

 

v