workplace we are

Generali Cafe

Generali Cafe

29.05.2023 / Nie samą pracą żyje człowiek! Gdy brakuje nam koncentracji, a wzrok poszukuje wytchnienia, warto można się na dobrą kawę i przekąskę w przestrzeni z niepowtarzalnym widokiem na elewację Teatru Wielkiego projektu Antonia Corazziego. Można, jeśli pracuje się np. na ul. Senatorskiej w Warszawie. To zapraszająca, przytulna przystań, gdzie unosi się cudowny aromat kawy… idealne miejsce w miejskiej scenerii, by odpocząć i zebrać myśli.

W środku otula nas dobra atmosfera tworzona przez zespół prowadzący kawiarnię, a bezpretensjonalne wnętrze zachęca do rozgoszczenia się. Dzięki balansowi mocniejszych kolorów ze stonowaną bazą, sporą ilością drewnianych elementów oraz naturalnej roślinności można się tutaj wyrwać na moment ze zgiełku miasta i przyjemnie zregenerować.

Gdy opracowywaliśmy koncepcję designu dla nowego biura Generali (https://workplace.pl/pl/story/generali-nowoczesna-rewitalizacja-w-duchu-wloskiego-renesansu/), klient zapytał nas czy stworzylibyśmy również projekt kawiarni Cafe Generali (wtedy jeszcze mieszczącej się przy ulicy Postępu na warszawskim „mordorze”). Przygotowując projekt zależało nam na tym, by kawiarnia była zarówno spójna estetycznie z całym nowym biurem Generali przy Senatorskiej 18, jak i miała swój własny charakter. Wsłuchaliśmy się dokładnie w potrzeby i zadbaliśmy o detale tak, by stworzyć wyjątkowy punkt gastronomiczny na mapie tej części miasta.

Do Cafe Generali zaproszeni są wszyscy – zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy pobliskich biur. My już wypiliśmy tam niejedną kawę czy smoothie. A Wy kiedy się wybieracie?

Zespół odpowiedzialny za projekt:
Prowadzenie projektu: Aleksandra Czarnecka, Katarzyna Gajewska-Kulma
Design, wizualizacje, ustalenia techniczne i nadzory: Aleksandra Czarnecka, Aleksandra Piotrkowicz, Katarzyna Gajewska-Kulma, Paweł Deroń, Rafał Mikulski

v